For 5. gang på rad ble det fire mål mellom Rosenborg og Aalesund. Syv gule kort, straffebom og scoring på overtid, som alltid ble det meget ampert mot slutten av kampen.
- Jeg vet ikke helt hvorfor det blir slik, men det er har med trykket på banen å gjøre. Det blir en del diskutable situajoner hit og dit og det er mange sterke personligheter som vil gjerne ha poeng og mange som svært gjerne vil vinne, så da blir det kontroverser, forklarer Aalesunds trener Kjetil Rekdal til FotballMagasinet.no etter 2-2- kampen fredags kveld.
- Vi har griseflaks
- Og Kjetil Rekdal er en av dem som gjerne vil vinne?
- Ja, det tror jeg du kan være sikker på det ja.
I starten av kampen førte Rosenbrog kampen og skapte den ene store sjansen etter den andre, det resulterte i mål, men kun ett mål.
- At vi kommer ut av 1. halvtimen med 1-0... kampen i første halvtimen kunne det være 3 eller 4 til Rbk, de er 2-3 klasser bedre enn oss. Da hadde vi griseflaks. I 2. omgangen jevner det seg ut og vi er nærmest 2-1 inntil de får mål, da ligner vi litt på Aalesund slik vi kjenner fra før.
Rade er en knallspiss
- Jeg er sikker at på 2-1-målet er det frispark på begge cornere, det skulle aldri vært mål, men vi skal ikke være misfornøyd. De kunne ledet 3-o etter den første halvtimen, men vi karrer med oss et poeng til slutt.
Rosenborg imponerte Aalesuntreneren som gav trønderne ros etter kampen for deres styrke offensivt.
- Rbk virker veldig sterke i år, de er mye sterkerer enn på samme tid i fjor. De har to spisser som resten av Tippeligalagene kan drømme om, Steffen og Rade er sterke, de er kloke spillere som er vanskelige å få tak på, det visste vi jo før kampen også. Prica er en knallspiss, det er det ikke noe tvil om.